Design na Twoim stole

Uwielbiasz celebrować swoje posiłki? Jest to dla ciebie jeden z tych momentów, w których liczy się nie tylko smak potraw, ale również ich wygląd, sposób podania i otaczające je dodatki? Jeśli tak, to na pewno akcesoria designerskie często goszczą w twojej kuchni i mieszkaniu. Być może poszukujesz właśnie inspiracji do kupna nowych produktów. Jeśli tak, zainteresować mogą cię komplety, składające się z dozowników na ocet i oliwę.

cooler do szampana

Praktyczne akcesoria designerskie, poprawiające smak

Są charakterystycznym elementem dla kuchni śródziemnomorskiej. Powinny gościć na każdym stole, na którym serwowane są przysmaki tych regionów, takie jak pizza, pasty, dania z oliwkami oraz wiele innych, których smak można podkreślić smaczną i zdrową oliwą. Aby jej dozowanie było łatwe, wygodne i precyzyjne, warto zainwestować w nowoczesne dozowniki. Są to praktyczne butelki, wykonane albo ze szkła, albo z porcelany. Posiadają bardzo dużą pojemność, dzięki czemu jednorazowe wypełnienie ich oliwą sprawi, że będą mogły służyć przez długi czas, bez potrzeby ponownego uzupełnienia. Warto wybrać takie dozowniki, które swoim designem będą odwoływać się do nowoczesnego stylu projektowania kuchni, dostarczając jednocześnie bardzo wiele satysfakcji z ich korzystania. Do wyboru możesz mieć naprawdę szeroki wybór pojemników w przeźroczystych opakowaniach lub pełnych kolorowych, jak biały, czarny czy czerwony. Wiele z nich jest dodatkowo wyposażonych w specjalny dozownik niekapek, dzięki któremu odmierzenie nawet niewielkiej ilości oliwy lub octu jest znacznie łatwiejsze i nie grozi poplamieniem obrusa.

Z głową wybierać akcesoria designerskie

sztucce wmf
Fotografia pochodzi z e-sklepu https://cookandlove.pl/akcesoria-kuchenne.html, gdzie dostępne są wszystkie designerskie akcesoria kuchenne marki WMF.

Mimo że na rynku nie brakuje różnego rodzaju dozowników, to jednak znalezienie takich, które najbardziej będą ci odpowiadały nie jest proste. Dlatego nie decydują się na ich zakup tylko dlatego, aby pojawiły się w twoim mieszkaniu. Jeśli chcesz, aby rzeczywiście wniosły wiele walorów estetycznych, to staraj się poszukiwać produktów, które poza normalną funkcją przechowywania oleju mają również coś jeszcze. Jednym z takich produktów jest dozownik do oleju 2w1 Kitchen Craft. Został on wykonany z wysokiej jakości szkła i posiada tak naprawdę dwa zbiorniczki. Pierwszy z nich, ten większy, przeznaczony jest na przechowywanie oliwy. W jego wnętrzu umieszczona została szklana spirala, do której można wlać inny rodzaj przyprawy – na przykład ocet balsamiczny. Każdy z tych zbiorniczków zakończony został wlewem, który zamyka się za pomocą korka. Rozwiązanie jest nie tylko bardzo praktyczne i ciekawe pod względem estetyczny, ale również ułatwia zachowanie porządku w kuchni. Dlaczego warto zakupić do swojej kuchni takie dozowniki? Powodów jest co najmniej kilka. Przede wszystkim ocet balsamiczny czy winy, a do tego oliwa z oliwek są jednymi z najbardziej popularnych dodatków do jedzenia. Jednak nawet najlepsze gatunki oliwy czy octu, które nie zostaną podane w odpowiedni sposób, mogą nie zachęcać do tego, by po nie sięgać. Designerskie akcesoria pozwalają serwować te produkty w znacznie bardziej eleganckim stylu. To ważne szczególnie wtedy, jeśli zależy ci na wywołaniu jak najlepszego wrażenia na swoich gościach – nie tylko smakiem potraw czy sposobem ich podania, ale również tym, co znajduje się wokół talerza.