Poduszki dekoracyjne – wygodna ozdoba kanapy

Jak łatwo i efektownie odmienić wygląd naszego salonu nie narażając się na kosztowną wymianę mebli i remont? Poduszki dekoracyjne to wspaniały i prosty sposób na nadanie wnętrzu nowego charakteru. Ciekawie skomponowane mogą być efektowną i wygodną ozdobą każdego salonu. Dzięki nim możemy szybko i łatwo dokonać zmiany w wystroju pomieszczenia, a także cieszyć się ich wygodą podczas błogich godzin popołudniowego nic nierobienia.

Poduszki dekoracyjne są w pewnym sensie ukoronowaniem wystroju salonu. Jest to dodatek, który potrafi wspaniale odmienić każde wnętrze. Poduszki dekoracyjne to zabawa kolorem, wzorem i fakturą!

Góra poduszek

Poduszki dekoracyjne układamy zazwyczaj na kanapach oraz na fotelach. Są one bardzo wygodnym dodatkiem do mebli, sprawiają że jest znam znacznie wygodniej. Obecnie bardzo modnym rozwiązaniem jest komponowanie wielu różnych poduszek na jednej kanapie. Najmodniejsze stylizacje skupiają kilka kolorów, ciekawych wzorów oraz interesujących faktur materiału. Możemy także wykorzystywać w naszych aranżacjach kształty i rozmiary poduszek. Bardzo ważne jest aby wszelkie połączenia stosować umiejętnie. Jeśli decydujemy się na jakiś deseń, warto żeby na wszystkich poduszkach w jakiś sposób się powtarzał. Kolorystycznie poduszki również powinny pasować do siebie. Jeśli decydujemy się na połączenia kontrastowe, warto jest ograniczyć kolory do dwóch, maksymalnie trzech żeby uniknąć wrażenia chaosu.

Ciekawym trikiem wnętrzarskim jest skomponowanie kolorystyki poduszek tak, aby odwoływała się do koloru użytego w innych elementach zdobniczych. Jeśli np. w salonie na którejś z pólek stoi żółta ramka na zdjęcie, ciekawie będzie wyglądać jeśli poduszka dekoracyjna również będzie miała żółty akcent.

Dodatkowym atutem poduszek dekoracyjnych jako istotnego elementu w aranżacji wnętrz jest możliwość ich łatwej zamiany. Jeśli zdecydujemy się na poszewki z wypełnieniem możemy żonglować aranżacjami naszej kanapy niemalże w zależności od naszego nastroju! Poszukując ciekawych inspiracji wnętrzarskich warto zajrzeć na http://www.castorama.pl/katalog-produktow/wyposazenie-domu.html

Jak widać, poduszki dekoracyjne są świetnym sposobem na urozmaicenie wnętrza. Pozwalają także na świetną zabawę i komponowanie różnych aranżacji. Warto jest mieć w swoim domu kilka takich poduszek ? dzięki nim łatwo odmienimy wnętrze salonu.