Szafy na wymiar do nietypowych wnętrz

Czy możliwe jest zamówienie nietypowej szafy na wymiar do pomieszczenia o skomplikowanych wymiarach, wyróżniających się na tle klasycznej rozmiarówki? Oczywiście! Technika produkowania mebli w ostatnich latach posunęła się wyraźnie do przodu i dziś można postawić szafę w nawet najbardziej nietypowym miejscu.

meble

Mamy tu przede wszystkim na myśli różne mieszkania w starych kamienicach oraz budynkach pamiętających czasy przedwojnia. Jeśli tam mają być skonstruowane szafy na wymiar – trzeba dokładnie odmierzyć wszystkie odległości. Aby szafa wnękowa zmieściła się w miejsce dla niej przeznaczone, trzeba dokonać dokładnych pomiarów. Nowoczesne szafy na wymiar, przeznaczone do wnęk, mogą mieć wysokość na cały wymiar ściany, podobnie z szerokością. Takie szafy są do tego stopnia pojemne, że zmieścić się w nich może prawie cała garderoba kilku osób. Wykwalifikowani stolarze oraz projektanci są w stanie skonstruować szafy na wymiar także do pomieszczeń, gdzie istnieje charakterystyczny skos sufitowy spowodowany urządzeniem pokoju na poddaszu. Określa się po prostu wymiary i dostosowuje się kształt szafy na wymiar do wnętrza.

Zamawiając szafy na wymiar u indywidualnego artysty, projektanta mamy także możliwość osobistego wybrania koloru szafy oraz drewna, z jakiego ma być ona wykonana. Najczęściej dostosowuje się wymiary w meblach w momencie aranżowania kuchni. Jest to jedno z najbardziej reprezentatywnych miejsc w całym domu, dlatego tak bardzo zależy wszystkim, aby meble był optymalnie dopasowane pod kątem kształtów i wymiarów. Wymiarów projektowanych mebli dokonuje się w oparciu o dokumentację techniczną danego wnętrza. Istnieją też pewne ramy tolerancyjne wymiarów, aby można było w razie czego nanieść jeszcze jakieś poprawki, jeśli tego będzie wymagała sytuacja. Poprawki i korekty materiałowe przy projektowaniu mebli nanoszone są zazwyczaj stosunkowo szybko. Czasem nawet w ciągu jednego dnia szczegóły na specjalne życzenie klienta zostają dopracowane i mebel można ostatecznie montować we wnętrzu.

Skontaktuj się za fachowcami jeśli chodzi o meble na wymiar – http://www.git-meble.pl.