Aranżacja wnętrz – na czym ona polega?

aranżacja wnętrz
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, na czym tak naprawdę polega aranżacja wnętrz.

W mniemaniu wielu ludzi chodzi o dopasowanie do wnętrza koloru zasłon, czy wybór tapety. Owszem, coś w tym jest, ale nie do końca. Osoba, która zajmuje się aranżacją pomieszczeń ma wiele zadań do wykonania i dotyczą one wielu różnych aspektów.
Aranżacja wnętrz, to tak naprawdę stworzenie przyjaznej, funkcjonalnej przestrzeni z charakterem. Oczywiście chodzi w tym wszystkim o to, by zaprojektować każdy szczegół w taki sposób, który jak najwierniej będzie odzwierciedlał charakter osoby mieszkającej w aranżowanych wnętrzach. Projektant ma więc nie lada zadanie do wykonania i nie będzie polegało ono tylko na wyborze odpowiedniej kolorystyki dodatków.

Aranżacja wnętrz, to całokształt zaplanowania wszystkiego, począwszy od rozmieszczenia instalacji elektrycznej, przez wybór odpowiednich mebli i ustawienia ich, po wybór wszelkich dodatków. Oczywiście nie każdy musi decydować się na aranżację od A do Z. Można przecież zaaranżować tylko niektóre elementy, ale warto zaznaczyć, że aranżacja nie polega tylko i wyłącznie na dodatkach. Poprzez profesjonalne aranżacje rozumie się wszelkiego typu projekty: układ ścian w budynku, projekt oświetlenia, projekt podwieszanych sufitów, funkcjonalny układ pomieszczeń, projekt zabudowy stałej, układ podłóg, układ mebli, ich kolorystyka, techniki aranżacyjne ścian, kolorystyka i faktura dodatków. Aranżacja wnętrz zaczyna się więc od poważnych rzeczy i kończy na najmniej istotnych szczegółach. Każdy element pomieszczenia zaplanowany jest przez projektanta w taki sposób, by spełnić oczekiwania klienta.

Dziś każdy stawia na indywidualność, charakter, oryginalność, finezję. Dobry architekt będzie w stanie sprostać tym wytycznym i stworzy pomieszczenia, w których będzie chciało się przebywać, do których będzie się chciało wracać po ciężkim dniu.