Oczyszczacze powietrza Daikin

Oczyszczacz powietrza Ururu MCK75J Daikin

Współczesny dom jest zazwyczaj wyposażony w szereg urządzeń, służących właścicielom w celach rekreacyjnych, usprawniania funkcjonowania domu, czy prozdrowotnych. Szczególnie te ostatnie są w takim domu niezbędne, gdyż uniknięcie zanieczyszczeń czy zarazków chorobotwórczych przy pomocy zwyczajowej higieny i profilaktyki, bez nich jest nieosiągalne. I aby to zrozumieć, wystarczy przyjrzeć się parametrom jednego z takich urządzeń.

Oczyszczacz powietrza Ururu MCK75J Daikin filtrujący na poziomie 450m3/h, uzbrojony został w zbiornik z wodą, podczas pracy nawilżającą otoczenie, technologię Flash Streamer oraz filtr powietrza, składający się aż z sześciu warstw. Są to de facto samodzielne filtry, pracujące na coraz bardziej zaawansowanym poziomie:

– siatkowy;
– wstępny;
– jonizator plazmowy;
– elektrostatyczny;
– tytanowo-aparatowy;
– fotokatalityczny.

Dzięki nim wychwytywane są z powietrza najniebezpieczniejsze dla człowieka pyłki o rozmiarach PM 2.5 i PM 10, a dzięki zaawansowanej technologii, także roztocza, grzyby, bakterie i wirusy. Dzieje się tak dlatego, że oczyszczacz powietrza Ururu MCK75J Daikin posiada generator Flash Streamer, niszczący w wyniku wyładowań elektrycznych i utleniania 99% drobnoustrojów, wirusów i bakterii (m.in.: w 100% wirusa H5N1 i A/H1N1) oraz 87% roztoczy i pleśni; filtruje ponad 98% wszystkich pyłków, praktycznie eliminując z oczyszczanego pomieszczenia alergeny, a dodatkowo może być obsługiwany za pomocą pilota.

Oprócz szeregu jego funkcji warto wymienić blokadę rodzicielską, włączanie trybu przeciwpyłkowego, zapobiegającego osiadaniu kurzu na meblach, używanie trybu nocnego, czy ustawianie prędkości oraz długości pracy urządzenia.

Gwarancja producenta na oczyszczacz powietrza Ururu MCK75J Daikin, w odniesieniu do samych filtrów, wynosi dwa lata, jednak niektórzy sprzedawcy podnoszą ją do trzech. Ze względu zaś na 5 zestawów zapasowych filtrów, otrzymywanych przy zakupie w wersji podstawowej, możemy korzystać z urządzenia bez przeszkód przez 10 lat. Także nocą, ponieważ głośność jego pracy wynosi zaledwie 17dB.

Oczyszczacz powietrza MC70L Daikin

W trosce o dostarczenie ludziom świeżego, niezanieczyszczonego i swobodnego oddychania do kupienia został przeznaczony oczyszczacz powietrza MC70L Daikin. Postarano się, aby jego funkcjonowanie było oparte na technologi zwanej Streamer. Co to oznacza? Podczas całego procesu oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń uzyskuje się bardzo wysoką wydajność. Dzięki temu, bez względu na to, w którym pomieszczeniu jest on używany, jakość powietrza zostaje o wiele bardziej podwyższona niż było w stanie pierwotnym.

Oczyszczacz powietrza MC70L Daikin nadaje się do używania w każdym miejscu. Ma kompaktowe rozmiary przez co zmieści się w każdym miejscu. Można go postawić zarówno przy ścianie, na środku pokoju a nawet na szafce. Jego budowa jest do tego lekka. Umożliwia to bezproblemowe przenoszenie go kiedy tylko będzie potrzeba. Utrzymany jest w kolorach bieli więc będzie pasować do każdego pomieszczenia. W skład produktu wchodzi również płaski panel z z różnymi funkcjami. Pomimo jasnych barw, każdy jego element da się łatwo wyczyścić.

Oczyszczacz powietrza MC70L Daikin posiada funkcje oparte na działaniu wiatraka. Wedle uznania można go ustawić na nawiew automatyczny lub w trybie turbo. Dostępna jest również opcja, w której oczyszczanie powietrza polega na specjalnym, dodatkowym działaniu przeciw pyłkowym. Wedle uznania włączone urządzenie da się zablokować, aby w czasie pracy jego funkcje się nie zmieniły. Jeśli występuje potrzeba MC70L można wprowadzić w stan uśpienia lub ustawić po jakim czasie powinien się on sam wyłączyć.

Maksymalny nawiew powietrza jest bardzo duży i w trybie turbo dochodzi nawet do wartości 420m3/h. Jednocześnie jego działanie jest ciche więc możliwe jest ucięcie sobie krótkiej drzemki w czasie pracy. Akustyczne ciśnienie zaczyna się już od 16 dBA. W całym procesie funkcjonowania urządzenia, powietrze dostaje się do jego środka poprzez boczne wejścia i przechodzi przez 6 części, gdzie zostaje poddane dokładnemu oczyszczeniu zanim ponownie wypuści się je na zewnątrz przez górną podstawę.