Wypadki samochodowe – jak dojechać na miejsce, darmowym autem zastępczym ?

Auta zastępcze oferowane nam są przy pomocy wielu firm, które chętnie za odpowiednią opłatą, oddadzą konkretny wóz w nasze ręce. Czy jednak w momencie wypadku, który nie wynika z własnej winy, to my musimy ponosić wszelkie koszta wynajmu ? Sprawdźmy to!

Sytuacja w Polskim prawie od dawna reguluje ten zapis, tak więc wszystkie osoby zainteresowane takim tematem, mogą dowiedzieć się w szybki sposób, iż w wypadku kolizji, lub wypadku samochodowego, mamy prawo ubiegać się o samochód zastępczy, którego koszty będą pokryte przez OC sprawcy wypadku. Dzieje się tak w momencie, kiedy nasze auto nie nadaje się do dalszej drogi. W takim wypadku, możemy bez problemu sięgać po kompleksowe rozwiązania, takie jak pomoc firm zajmujące się tematem wypadków i rozwiązywaniu wszelkich kosztów na zasadzie aut zastępczych z ubezpieczalniami.

Takich firm jest co najmniej kilka w naszym kraju. Liderem jest na ten moment Servator.pl, który ma chyba najbardziej proste i przy okazji najlepsze warunki wykorzystania tego typu usług na rynku. Samochody dojeżdżają praktycznie do każdego miasta na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, tak więc nie musimy się obawiać o to, że zostaniemy odesłani z kwitkiem. Jest to firma, która posiada najwięcej baz, samochodów, a także ludzi, którzy zajmą się wszelkimi sprawami papierkowymi za nas.

Naszym zadaniem będzie jedynie odebrać samochód, co szybko uczynimy i będziemy mogli mieć już spokojną głowę, odnośnie dalszej drogi, a także pewność, że OC pokryje wszystkie koszty za nas (pracownik ma w obowiązku sprawdzić OC, jego stan, a także wypłacalność ubezpieczalni).

Jak widać, w razie wypadku nie pozostajemy sami i to jest największym plusem w całej sytuacji. Będziemy mieli szansę nie tylko odzyskania nowego samochodu, lecz również bezproblemową sytuację w zakresie dojazdu do miejsca docelowego, jeśli udawaliśmy się na ważne spotkanie, wakacje, czy tez jakiekolwiek inne miejsca, które wymagają od nas szybkiego dojazdu.

Również opłata za wszelkie kwestie związane z pracownikami, którzy dostarczali nam samochód, są pokrywane z OC sprawcy wypadku, więc firmy typu Servator nie mają żadnych ukrytych kosztów, co jest dla wielu z nas kluczową kwestią, jeśli chodzi o wypadki samochodowe i dalsze funkcjonowanie tego typu usług.

Mamy nadzieję, że powyższy materiał pomoże Państwu lepiej zachować się w momencie wypadku, kiedy jesteśmy osobami poszkodowanymi…